-->

Погледнете го најубавиот потег на викендот


Се сомневаме дека повеќето од вас знаат за Золтан Хервегфавли, но напаѓачот на Хонвед дефинитивно заслужи сега да го запознаете. На навистина несекојдневен убав начин се снајде и постигна гол.

Саботниот дуел на градските ривали Вашаш и Хонвед од Будимпешта заврши со 3:1 за домаќините, но и навивачите на Хонвед на крајот имаа за што да аплаудираат.

Погледнете го ремек делото на 29-годишниот напаѓач на Хонвед: 

Copyright © 2009 selotejp.com