-->

Видео: Харис погоди од центар за победа на Нетс


Кошаркарот на Њу Џерси Нетс, Дејвин Харис го погоди кошот од својата половина на игралиштето и со звукот на сирената му донесе победа на својот тим од 98:96 против екипата на Филаделфија.

Нетс губеше со 96:95, а во последните моменти од мечот, Дејвин Харис успеа да упати шут и тоа од половина терен.

Погледнете:Изминатата ноќ во НБА лигата се одиграни шест натпревари. Постигнати се следниве резултати:

Њу Џерси - Филаделфија 98:96
Њујорк - Индијана 123:119
Денвер - Бостон 76:114
Јута - Атланта 108:89
Сакраменто - Њу Орлеанс 105:112
ЛА Клиперс - Голден Стејт 118:105.

 

Copyright © 2009 selotejp.com