-->

Голи манекенки, прекриени со bodypainting позираа за Sports Illustrated

Освен неодоливата девојка на Леонардо Дикаприо, Бар Рафаели, за изданието на календар за Sports Illustrated 2009 се соблекоа и многу познати манекенки.За разлика од оние кои се претставија во костими за капење, Бруклин Декер, Џесика Вајт, Ирина Шајк, Џулија Хендерсон, потполно голи позираа на познатите плажи, покриени само со боја, односно bodypainting.


 

Copyright © 2009 selotejp.com