-->

Свинскиот грип во Белата куќа


САД, 1 мај, (Нетпрес) - Член на делегацијата на американскиот претседател Барак Обама кој што бил во Мексико е заразен со свинскиот грип.

Како што пренесуваат светските агенции, микој друг од делегацијата не е заразен со грипот. Исто така заразеното лице не имало контакт со претседателот Обама.

 

Copyright © 2009 selotejp.com