-->

Натпревари за влез во финалето на македонскиот фудбалски куп

Двата реванш-полуфинални натпревара од Купот на Македонија се играат денеска во Куманово и во Тетово.

Во Куманово Македонија ЃП лидерот на прволигашката табела ќе стартува со предност од 2:0 против Милано остварена од првиот натпревар, додека во Тетово единствениот второлигаш меѓу полуфиналистите Шкендија ќе се обиде да го елиминира Работнички. Скопјани имаат предност од 3:1 од првиот дуел.

Финалето ќе се одигра на 24 мај во Скопје.

 

Copyright © 2009 selotejp.com