-->

ВИДЕО: Шокантна снимка од смртта на алпинист на Андите

Свет, 20 февруари, (Нетпрес) - Смртта на аргентинскиот алпинист кој што починал бидејќи не успеале да го спасат спасувачките екипи, после појавата на видеото отвори големи полемики во јавноста.

Двајца спасувачки полицајци ќе одговараат пред аргентинскиот суд бидејќи не успеале да го спасат од смрт алпинистот Федерик Кампиниј. Алпинистот Кампиниј ја водел експедицијата на искачувањето на Андите. Како што пренесуваат светските агенции, исто така под истрага се и тројца волонтери бидејќи наместо да помогнат тие го малтретирале.
 

Copyright © 2009 selotejp.com