-->

Рондо и Ален го демолираа Феникс

И без своите најголеми ѕвезди, кошаркарите на Бостон Селтикс успеаа да го совладаат Феникс Санс со 128:108.

Бостон и без Кевин Гарнет изгледаше многу подобро на теренот од домаќинот Феникс, во чии редови и тоа како се чувствуваше недостатокот на Стадемаер. Во такви услови, одлиќни беа Рајон Рондо (32 коша, 10 асистенции) и Реј Ален (31 поен, четири скока). Им се придружи и Пол Пирс со 26 постигнати кошови, што беше премногу за ослабениот домаќин предвоен од Стив Неш (19 поени, 11 асистенции)

 

Copyright © 2009 selotejp.com