-->

Почина сестрата на Силвио Берлускони

Во Милано, изминатата ноќ, на 66-годишна возраст почина сестрата на италијанскиот премиер Силвио Берлускони, Марија Антониета, соопштуваат италијанските медиуми.

Во текот на ноќта на Антониета и се слошило, но пристигнатите лекари не можеле да и помогнат.

Таа е позната како професорка на класични танци, а пред шест години во Милано основа балетска школа.

 

Copyright © 2009 selotejp.com