-->

Голмански бисер!

Ако мислевте дека голмански херој е Christiansen, тогаш морате да погледнете каков гол прими неговиот сонародник, резервниот голмана на Ливерпул, Мартин Хансен. На натпреварот помеѓу Евертон и Ливерпул, Хансен прими неверојатен гол во судиското продолжение, кога соперничкиот играч скоро од центарот полека ја упати топката кон него. 

Copyright © 2009 selotejp.com