-->

Македонија под снег

Македонија, 19 февруари, (Нетпрес) - Македонија од синоќа е зафатена со врнежи од снег. Поради ниските температури на патиштата има голомразица, и сообраќајот низ целата земја се одвива отежнато.

Како што информираат од Авто-мото сојуз на Македонија забраната за тешките товарни возила има на патниот правец М4 Гостивар – Кичево, на планинскиот превој Стража е прекината.

На возачите им препорачуваме крајно внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

 

Copyright © 2009 selotejp.com