-->

Видео: Пенелопи повторно ги покажа градите


Во филмот на Педро Алмодовар Broken Embraces Пенелопи Круз повторно ги откри своите гради, но и вамп издание какво што ретко се гледа.

Новиот 17 филм на Педро Алмодовар Broken Embraces (Los abrazos rotos) е неговиот најдолг и најкомплициран филм досега. А, може да се каже и најмрачен.Централен лик во филмот е актерката Лена, која ја игра Пенелопи Круз, чија приказна започнува со нејзината венчавка за богатиот шеф (Хозе Луис Гомез), а продолжува со средбата со слепиот режисер Матео, кој го изгубил видот во сообраќајна несреќа.

Некои од критичарите потенцираат дека Пенелопи во овој филм има повеќе идентитети од тајниот агент Џејмс Борн.

Филмот премиерно е прикажан во Шпанија пред две недели, а во освојување на европските киносали треба да тргне во мај.

Дотогаш погледнете го трејлерот:

 

Copyright © 2009 selotejp.com