-->

Штипјанец обљубил немоќно лице

Штипската полиција ќе поднесе поднесе кривична пријава против Ф.Ј.(27) од Штип поради постоење на основано сомнение дека сторил кривично дело „ Обљуба врз немоќно лице„.

Пријавениот делото го сторил пред 3 дена во парк во Штип, над 21 годишна девојка од Делчево, инаку лице со лесна попреченост во психичкиот развиток..

 

Copyright © 2009 selotejp.com