-->

Тешка сообраќајна несреќа кај кичевско

На магистралниот пат Кичево-Гостивар кај с.Зајас, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Фиат Пунто“ со охридски регистерски ознаки управувано од Џемал А.(39) од Кичево и товарно моторно возило „Ман“ со кумановски регистерски ознаки со полуприколка управувано од Б. Ј.(35) од Куманово.

Во незгодата, возачот на ПМВ-Џемал А., од здобиените тешки телесни повреди починал на лице местото.

 

Copyright © 2009 selotejp.com