-->

Видео: Усаин Болт преживеа сообраќајка


Најдобриот спринтер на светот, Јамајканецот Усаин Болт доживеа тешка сообраќајна несреќа.

Болт во околината на Кингстон со преголема брзина влезе во еден свиок, па излета од патот. Возилото е прилично оштетено, но за среќа Јамајканецот помина само со неколку модрици.

Тамошните медиуми јавуваат дека олимпискиот шампион и светски рекордер на 100 и 200 метри, сепак во болница направил неколку текстови, но повеќе од претпазливост.


 

Copyright © 2009 selotejp.com