-->

Конечно, Nokia E75

Nokia објави дека започнува со продажба на моделот Е75 кој првенствено е наменет за бизнис корисниците. Слајдерот е Symbian S60 паметен телефон со две тастатури (од кои едната е целосна QWERTY) и одличен квалитет на материјалите од кои е изработен.

Nokia E75 има камера со резолуција од 3.15 мегапиксели со автоматски фокус, вграден GPS приемник, Wi-Fi, поддршка за Microsoft Exchange, 3.5 милиметарски аудио приклучок, a тука се и N-Gage играчките функции. Дислпејот е со големина од 2.4 инчи и QVGA резолуција (240х320 пиксели).

Nokia E75 ќе се испорачува со Nokia Maps и Ovi Files апликациите. Ovi Files е сервис за он-лајн складирање на фајлови кој е убав додаток за оние на кои нема да им е доволна мемориската картичка од 4GB која доаѓа со уредот.

Цената на Nokia E75 ќе биде 385 евра.

 

Copyright © 2009 selotejp.com