-->

Гвардиола ризикуваше и... го загуби Иниеста

Дури сега излегува на виделина последицата од намерата на Гвардиола да не ги штеди најдобрите фудбалери. Во ситуација кога тимот речиси и ја има обезбедено титулата, Гвардиола за натпреварот со Виљареал се реши да игра со најдобрите фудбалери (освен Анри кој е повреден).Со победа, Барса и теоретски ке ја освоеше титулата, но со гол примен во 92 мин, Виљареал израмни на 3:3, а иронијата да биде поголема најдобриот фудбалер на каталонците во последните натпревари, Андрес Иниеста се повреди, поради што нема да настапи во среда на финалето во Купот, а дури не е сигурен ниту за финалето од Лигата на Шампиони против Манчестер на 27-ми Мај.

 

Copyright © 2009 selotejp.com