-->

Погледнете го најсреќниот гол

Педрао, фудбалерот на новиот бразилски прволигаш Баруери го постигна најневеројатниот гол на фудбалските терени. Топката удри во пречката, летна во воздух, падна на теренот и....Со овој гол на Педрао, Баруери израмни на 1:1 во деби мечот од првото коло на бразилската Серија А против Спорт Ресифе на гости.

 

Copyright © 2009 selotejp.com