-->

Motorola подготвува Android телефон

Компанијата Motorola откри дека нејзиниот нов модел ќе работи на Android OS.

Се шпекулира дека новиот телефон ќе го носи името „Ironman“, сепак овие информации се уште не се потврдени.

Според веб-сајтот „Boy Genius Report“ телефонот ќе доаѓа со лизгачка Qwerty тастаура, погодна за испраќање на долги пораки и мејлови, како и со 3G конективност и Wi-Fi за интернет сурфање.

Според инсајдерски извори, телефонот ќе доаѓа со вградена камера, за која се уште не се знае од колку мегапиксели ќе биде, освен дека ќе има „голема резолуција“.

Новата Motorola, чија цена се уште е непозната се очекува да се појави на пазарот кон крајот на годинава.

 

Copyright © 2009 selotejp.com