-->

Пирели календар 2010

Новиот календар на Pirelli за 2010 година, овој пат ќе го красат славните манекенки, како од мајка родени, и тоа без ’стручната’ помош во светот на шоубизнисот, неминливиот Фотошоп.

Своите волшепства за потребите на за потребите на добро познатиот и луксузен календар на Pirelli овој пат одлучија да ги покажт најбарани светски манекенки Miranda Kerr, Abbey Lee Kershaw, Daisy Lowe, Catherine McNeil, Lily Cole, Eniko Mihalik, Rosie Huntington-Whiteley, Gracie C, Marloes Horst, Ana Beatriz Barros i Georgina Stojilkovic.


Нивната убавина на егзотичната брзилска плажа ја овековечи Тери Ричардсон кој вели дека најмногу сака да снима девојки кои ги краси природна убавина, па никогаш не ги ретушира нивните фотографии. Фотографиите на славните убавици овој пат можеме да ги видиме во природно издание без Фотошоп. 

Copyright © 2009 selotejp.com