-->

Лука Тони сепак ќе си остане во Баерн

Во последните неколку дена низ медиумите во Германија и Италија на големо се шпекулираше дека Тони ќе го напушти Баерн и дека ќе се врати во Италија.

Имено, заради доаѓањето на Марио Гомез и Ивица Олиќ, Лука Тони наводно бил спремен да се врати во Италија и да игра и за помала плата. Но, Лука Тони изјави дека нема намера да се откаже од Баерн и дека е спремен да се бори за место во тимот.

„Во овој момент Баерн е се што сакам. Шансите за освојување на Бундеслигата се одлични, а реални се и тие за осовјување на Лигата на Шампионите. Останувам во Бваерн“, изјави Тони со што стави крај на шпекулациите.

Зголемената конкуренција во нападот за следната сезона би требало да резултира со подобри резултати, бидејќи секој од напаѓачите ќе се бори за место во првиот тим.

Сподели                                                                                                                [ 04-07-2009 ]

 

Copyright © 2009 selotejp.com