-->

Судот го одби Крис Браун

Судот во Калифорнија го одби барањето на Крис Браун да го одложи судењето за неговиот наводен физички напад над поранешната девојка Ријана.

Деветнаесет годишниот пејач треба да се појави во судницата на 22 јуни, но неговиот адвокат побара одложување со цел неговиот клиент да ги разгледа полициските извештаи.

Познатата R&B ѕвезда на претходното сослушување се изјасни како невин и покрај сите обвинувања од страна на Ријана дека физички ја нападнал на почетокот на годинава. Неговата поранешна девојка треба да се појави како сведок на 22-ри јуни.

Браун може да добие казна од 4 години затвор ако биде осуден по сите обвиненија.

 

Copyright © 2009 selotejp.com