-->

Масовна тепачка во Јужнокорејскиот парламент

Стотици политичари вриштат и се тепаат во Јужнокорејскиот парламент во средата поради соперништво околу спорна медиа реформа која се претвори во кавга во која еден од многуте настрадани мораше да биде испратен во болница.Сподели                                                                                                                 [ 24-07-2009 ]

 

Copyright © 2009 selotejp.com