-->

Џесика Бил е најопасна личност на интернет

Пребарувањето на интернет на холивудски ѕвезди може да биде поприлично опасно, бидејќи корисникот може да наиде на еден куп "лоши" страници, преполни со содржини како што се ...

... вируси, spyware, тројанци и слично. Најголемата закана меѓу холивудскиот крем оваа година му припадна на Џесика Бил.

Фирмата која се занимава со компјутерска безбедност McAfee и оваа година состави листа на "најопасни" ѕвезди, а на врвот се најде Џесика Бил. Доколку го напишете нејзиното име на Google, еден од петте резултати ќе бидат страници со, во најмала рака, сомнителна содржина.

По Џесика следат Бијонсе, Џенифер Анистон, Том Бреди, Џесика Симпсон, Жизел Бундхен, Мајли Сајрус, Меган Фокс, Анџелина Џоли и Ешли Тисдејл. Бред Пит, кој минатата година беше на првото место, падна на десеттото.

Секоја од овие ѕвезди претставува различна закана, но дефинитивно она од што треба да се држите понастрана е од пребарување на мелодии за мобилни (ringtones) и чуварот на екранот (screensaver) затоа што погоре наведените имиња во комбинација со овие клучни зборови скоро секогаш носат лоши резултати.


                                                                                              [ 25-08-2009 ]

 

Copyright © 2009 selotejp.com