-->

Кака: Најважно е дека победуваме

Играчот за врска на Реал, Бразилецот Кака, е многу среќен што најпосле успеа и тој да се запише во листата на стрелците, макар тоа било и од пенал.

Двете најголеми засилувања Роналдо и Кака му ја донесоа победата на Реал на дербито со Виљареал на Ел Мадригал.

“Пресреќен сум што го постигнав мојот првенец за Реал. Преголемо е задоволството во моментов кај мене.“

“Задоволен сум од нашите резултати, но што се однесува до играта мислам дека можеме и многу подобро. Ќе ни биде потребно уште некое време за да ја пронајдеме играта која ја сакаме, но најважно е дека победуваме.“ - заврши Бразилецот кој летово за 64 милиони евра дојде од Реал.


                                                                                              [ 24-09-2009 ]

 

Copyright © 2009 selotejp.com