-->

Дует кој со пари не се купува

На забавата по доделувањето на Греми наградите, Парис Хилтон му пришла на легендарниот Пол Макартни и му предложила музичка соработка, односно да снимат дует.

Хех, ако ништо друго, заслужила пофалба за големата храброст, бидејќи сигурно не е едноставно да му се пријде на легендарниот член на Битлси и да му се понуди снимање дует. А му влетала токму вака:

"Би сакала да снимам дует со вас. Јас сум и пејачка и имам снимено албум", гугнала Парис, по што Пол Макартни останал без зборови. Но, откако дошол при себе, пристојно и одговорил дека мора да го провери својот густ распоред.

 

Copyright © 2009 selotejp.com