-->

Граничниот премин Дојран и денес затворен за товарни возила

На грчкиот дел од граничниот премин Дојран и денеска не се пропуштаат товарните возила за влез и за излез од Грција.

Преминот Дојран е блокиран поради штрајкот на грчките камионџии, што почна во четвртокот.

На останатите гранични премини нема подолги чекања, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

 

Copyright © 2009 selotejp.com