-->

Мисица починала на сцената

Олга Школкина, студентка по економија, од рускиот град Саранск, која учествувала во натпреварувањето за Мис на својот факултет, одеднаш паднала на сцената на сред изведбата.

Според сведоците, публиката и изведувачите мислеле дека падот е дел од нејзината изведба, но откако не станала, сфатиле дека се работи за нешто сериозно. Присутните веднаш повикале брза помош, а посетителите биле замолени да ја напуштаат претставата, пренесуваат руските медиуми.

“Веднаш ја однесоа во болница, но докторите не можеле да и помогнат и таа починала.“- пренесува Russia Today.

Олга имала слабо срце, а еден студент изјавил дека таа почнала да не се чувствува добро уште за време на пробата, и дури имала зголемена температура. За нејзината смрт ќе биде покрената истрага.

“Досега не е забележано ништо криминално. Девојката имала застој на срцето.“- изјавил извор.

 

Copyright © 2009 selotejp.com