-->

Сака да умре убава како Деми Мур

Британија, 25 февруари, (Нетпрес) - 29-годишната Лиса Конел боледува од тумор на мозокот и и преостануваат уште неколку месеци живот, но таа планира да се подложи на низа пластични операции бидејќи сака кога ќе почине да изгледа како филмска ѕвезда поточно како Деми Мур.Лиса планира да направи липосукција, вградување на силикони во градите, подигнување на образите, неколку операции на кожата и избелување на забите. Парите потребни за операции и ги обезбедила нејзината мајка која ги чувала за свадба на ќерка си но во случајот сака да и ја исполни последната желба на ќерка си.

“Воопшто не сакам Лиса да поминува низ сето тоа, таа е преубава и не и се потребни никакви операции. Ми беше тешко да ја прифатам нејзината желба но таа ми е ќерка и сакам да ја направам среќна барем во овој период од животот кој и преостана“ изјавила мајката на Лиса.

“Отсекогаш сум сакала да изгледам како Деми Мур и таква сакам да умрам“ тврди Лиса која не наишла на поддршка од околината. Лиса е уверена дека естетските операции ќе и ги разубават последните неколку месеци од животот.

Младата Британка во 27-та година дознала дека боледува од тежок тумор на мозокот кој не може да се излечи. Страшната дијагноза и била утврдена откако Лиса имала спонтан абортус по што следеле силни болки во главата и слепило на левото око. На почетокот на можела да се помири со тешката болест па дури и се обидела да се самоубие.

Сега сака само да почине убава и задоволна а освен тоа планира пред смртта да собере милион фунти кои ќе ги донира за борба против ракот.

“Ако во тоа успеам ќе умрам како среќна жена. Среќна и задоволна“ изјавила Лиса.

 

Copyright © 2009 selotejp.com