-->

Дали ова ќе остане промашување на деценијата?

Годините проаѓаат, напаѓачите промашуваат, но никој како Уругваецот Диего Форлан. Уште додека играше за Манчестер Јунајтед во 2003 - та година, на пријателскиот натпревар против Јувентус му успеа невозможното: да ја шутне топката покрај голот од само неколку метри оддалеченост. На голот немаше никој, бранителите се откажаа, но опуштениот Диего одлучил попрво да се запише во историјата и да стане промашувач на деценијата, отколку да забие гол кој и онака никој не би го памтел. 

Copyright © 2009 selotejp.com