-->

Венус го освои Дубаи


Американската тенсирекна, Венус Вилијамс го освои ВТА Трунирот во Дубаи, откако во финалето победи против Разано.

Победата на овој трунир во Дубаи е 40 освоена титула за Венус Вилијамс во нејзината кариера. Таа во финалето ја победи француската тенисерка Виржин Разано со 6:4 и 6:2.

Разано која инаку беше најголемото изненадувања на овој турнир, иако е 58 на ВТА листата ги победи Русинките Сафарина и Звонарева.

 

Copyright © 2009 selotejp.com