-->

Голиот 'Оскар' го понесе Пенелопа Круз

Познатиот англиски таблоид The Sun, на овогодинешното доделување на Оскари осетил недостаток од разголеност па додал нова категорија - гол Оскар за најдобра разголена сцена.


Оскарите се поделени и сега, нормално, следуваат коментарите. Така листот со добитниците се појавил еден ден порано, други се чудат дека на овогодинешното доделување недостасувале солзи на сцената, трети се смејат на Бен Стилер и неговото однесување кон Јоакин Феникс, а англискиот таблоид The Sun оди чекор понапред односно предложува додавање на уште една категорија - гол Оскар.

Новата категорија која со сигурност машката популација без размислување би ја прифатиле, а со која би се зголемила и гледаноста, е категоријата за гол Оскар. Судејќи според фактот дека сите глумици кои биле номинирани за наградата Оскар во истите филмови барем еднаш го покажале своето сексипилно тело, новинарите на The Sun избрале девет глумици кои ги номинирале во категоријата за најдобра разголена сцена. Победничката ја прогласиле, а во острата конкуренција победила Пенелопа Круз. Фото!Така Пенелопа со својата еротска сцена во филмот Elegy ги победила своите лути ривалки, а тоа се Kate Winslet, Mischа Barton, Marisа Tomei, Katie Morgan, Anne Hathaway, Annа Faris, Scarlett Johansson, и секако, Анџелина Џоли. Нашиот фаворит е Анџлина Џоли, а вие изберете го својот. Следува листата.


Mischa BartonScarlett JohanssonAnne HathawayKatie MorganAnna FarisKate WinsletMarisa TomeiAngelina Jolie

 

Copyright © 2009 selotejp.com