-->

Нови парфеми - Love by Nina i L'Air du Printemps

Модната куќа Nina Ricci на пазарот ќе се појави со два нови парфеми од линијата Nina и L'Air du Temps -Love by Nina i L'Air du Printemps.

Двата мириси доаѓаат во ограничена серија а ги креираше Olivier Cresp.
Love by Nina доаѓа во скоро идентично шишенце како и оригиналот,но боите се малку поинакви.Нежнозелената и розева даваат посебна ведрина на овој романтичен парфем,кои го разубавуваат нотите на зелената јаболка и црешата.
L'Air du Printemps доаѓа во атрактивно розево шишенце а својата волшебна моќ ја должи на јасминот и екстрактите од крушка,сандаловината и мошусот.
Парфемите ќе бидат во продажба од март оваа година

 

Copyright © 2009 selotejp.com