-->

Тина Тарнер одржа концерт во Лондон

Тина Тарнер покажа дека годините за неа претставуваат само бројка. На концертот во лондонската О2 арена, публиката уживаше во нејзиниот настап. Во очи на 70-от роденден, владееше на бината во манир на двојно помлада пејачка, а многумина коментираа дека во костимот изгледаше како да и е баба на Бијонсе :)

Двоиполчасовниот концертен спектакл го отвори со класиката Steamy Windows опкружена со млади танчерки во еднакво блескави костими. Со оваа турнеја, Тина слави пет децении во самиот врв на музичката сцена.

 

Copyright © 2009 selotejp.com