-->

Каков гол од 45 метри!

Иако некогаш изгледа како головите од центарот да се вистинска реткост, скоро секоја недела се појавува барем по еден. Овонеделен добитник е дефинитивно Роберто Мерино кој моментално игра за италијанскиот второлигаш Salernitan. Мерино практично од центарот му забил неодбранлив гол на немоќниот голман Албинолефа. 

Copyright © 2009 selotejp.com