-->

Најмалку 70 повредени во судар на два воза во Мексико

image

Повеќе од 70 лица се повредени вчера во судар на два патнички воза во предградие на Мексико Сити.

Шефот на секретаријатот за вонредни состојби Елиас Мигел изјави дека несреќата се случила кај станицата Сан Рафаел на пруга која е пуштена во работа минатата година.

Од двата воза се спасени 170 патници, а повредените се пренесени во локалната болница./миа

 

Copyright © 2009 selotejp.com