-->

Какa со контра-удар: Сакам да бидам капитен

Нaјдобриот фудбалер на Милан наспроти шпекулациите за негово заминување, изјаву дека она што очекува од себе во иднина е да ја носи капитенската лента на Милан. Таа долго години беше на раката на Пaоло Малдини, но по неговото повлекување се отвара место за нов капитен, кој според Кака би требало да биде или Амброзини или Гатузо. Сепак, Кака се надева дека еден ден ќе биде капитен на Милан.

Пред неколку месеци, Кака ја одби астрономската понуда на милионерите од Манчестер Сити, а неодмана се појавија шпекулации и за негово заминување во Реал, па дури и МАнчестер.

"Не е лесно да зборува за иднината бидејќи фудбалот е игра на сегашноста. Можам да говорам само за моите сегашни чувства. Што се однесува до Реал Мадрид - тоа е клуб со секогаш одлични играчи, но никогаш не сум кажал дека сакам да заминам од Милан. Го одбив и Сити, ќе го одбијам и Реал. ОСтанувам во Милан”

 

Copyright © 2009 selotejp.com