-->

Поубавата страна на фудбалот - гола девојка на теренот

Спорт, 16 април, (Нетпрес) - Млада блондинка навивач на рагби клубот Ирците од Лондон остави свој белег соблекувајќи се во првиот ред и втрчувајќи на теренот од преполниот стадион.Стадионот кој собира 24.000 гледачи беше исполнет до последното место. Девојката ја прескокна ниската ограда и од зад грб на новинарите истрча на теренот пред полниот стадион. Навивачите кога ја забележаа добија дополнителен подарок.

Оваа девојка единствено им создаде проблем на обезбедувањето на стадионот. А на нив бркањето гола девојка не им падна тешко. Овој натпревар Ирците од Лондон играа против Нортемптон, а резултатот на никого не му беше битен.

 

Copyright © 2009 selotejp.com