-->

Аршавин плаче за дома

Новата звезда на Ареснал, Андреј Аршавин очигледно не успева да се привикне на животот во Лондон.Иако по трансферот вреден 16,5 милиони фунти, русинот одлично се вклопи во тимот и последните неколку кола постојано постигнува погодоци за Арсенал, се чини не е задоволен од тоа како му поминува секојдневнието.

"Многу ми е тешко. Се е необично околу мене, се уште живеам во хотел. Следната недела би требало да се преселам, се надевам дека наскоро ќе се привикнам." - признал Аршавин и додал:

"Многу Среќен сум што сум дел од англискиот фудбал и што играм во најсилната фудбалска лига во светот, но несреќен поради секојдневниот живот. Никогаш претходно не го напуштав Сент Петерсбург." - со тажен израз на лицето фудбалерот им се обрати на британските новинари.

Слична мака имаше и фудбалерот на Тотенхем, Павличенко, но по почетниот период се навикна на новиот дом - далеку од дома. Се чини далеку е таа Русија, штом толку плачат за неа.

 

Copyright © 2009 selotejp.com