-->

Ferrari 599XX

Познатиот италијански производител на спортски автомобили ги објави првите фотографии од новиот модел Ferrari 599XX. Инженерите на Ferrari работеа напорно за да ја зголемат моќноста на автомобилот, но во исто време да ја намалат неговата маса како резултат на новите иновативни технологии.

Ferrari се подготвува наскоро и официјално да го претстави моделот 599XX кој има моќност од 700 коњски сили.

 

Copyright © 2009 selotejp.com