-->

Кливленд со убедлива победа до водство од 2:0 во полуфиналето на Истокот

Во единствениот натпревар одигран синоќа во НБА лигата кошаркарите на Кливленд со 20 поени разлика славеа против Атланта 105:85 и поведоа со 2:0 во полуфиналната серија во источната конференција.

Најдобар на теренот повторно беше Леброн Џејмс со 27 поени.

Кливленд ја продолжи серијата од шест натпревари оваа година во плеј-офот без пораз.

 

Copyright © 2009 selotejp.com