-->

Никол Кидман го одби Вуди Ален

Од непознати причини, Никол Кидман одби да глуми во новиот филм на Вуди Ален. Снимањето на филмот започнува летово во Лондон,а Кидман во меѓувреме глуми во реклама за Schweppes.Иако претходно беше потврдено дека австралиската актерка ќе глуми во новиот филм на Вуди Ален, се чини дека се премисли. Од непознати причини, Никол ја одбила улогата, па така, нејзиното име нема да се најде заедно со останатите еминентни имиња на актери како Ентони Хопкинс, Антонио Бандерас, Џош Бролин, Наоми Вотс и Фреида Пинто.

Филмот започнува со снимање ова лето во Лондон, а во меѓувреме 41-годишната Кидман ќе имате прилика да ја видите во реклама за Schweppes. Таму Никол глуми принцеза во еден индиски дворец, а во рекламата се појавува и деветгодишниот Рубин Али кој се прослави со улогата во Сламдог милионер.

 

Copyright © 2009 selotejp.com