-->

Кои се најубавите луѓе на светот

Најновата насловна страна на магазинот People, која е посветена на годишниот избор на 100 најубави луѓе на светот, ја краси актерката Кристина Апелгејт.На плавокосата актерка минатата година, на 36 годишна возраст, и беше дијагностициран рак на дојката, поради што таа се одлучила да направи двојна мастектомија после што е тестирана позитивно на генот за рак на дојката. “Кристина имаше тешка и неверојатна година, но сега е супер. Таа е навистина оптимистична и го живее животот со полн здив. Таа има нова куќа на Malibu Beach и момче кое навистина го сака.“ – рекла една од уредничките на People.

Повеќе од половина славни личности кои оваа година се најдоа меѓу стоте најубави, се за прв пат на оваа листа, а меѓу нив се и ѕвездите од “Slumdog Millionaire“, актерите Дев Пател и Фрида Пинто. Покрај нив меѓу најубавите влегоа и бројни тин ѕвезди, како Зек Ефрон, Роберт Патинсон, браќата Џонс, Тејлор Свифт.

Но на листата се наоѓа и преубавата актерка Хали Бери, која по 13 пат се појавува меѓу најубавите 100. Во категоријата ’без шминка’ се појавува и Синди Крафорд, а меѓу бројните убавици се најде и правата дама на Америка, Мишел Обама.

Хали БериАнџелина ЏолиЧенинг ТатумКристина АпелгејтСинди КрафордЕва МендезФрида ПинтоРоберт ПатинсонЗек ЕфронТејлор СвифтКристина АгилераCiaraДев ПателМишел Обама 

Copyright © 2009 selotejp.com