-->

Новак Ѓокович ги имитира Надал и Шарапова

Новак Ѓокович не престанува да ја забавува публиката надвор од тениските терени. Бранителот на титулата ATP турнирот во Рим меѓу натпреварите пронашол време и за гостување во шоуто на еден од најпопуларните италијански комичари, Росарио Фиорело, каде повторно ја имитирал Марија Шарапова и Рафаел Надал...Погледнете го видеото. 

Copyright © 2009 selotejp.com