-->

Ноќ на А - листа ѕвезди и креации за паметење

Еден од најгледаните годишни настани на њујоршкиот моден календар Costume Institute Gala, повторно ја покажа својата раскош на црвениот тепих по кој прошета најголемиот ’ѕвездениот крем’.Годишниот Costume Institute Gala моден еквивалент на Оскар, беше преполн со А – листа убавици скоцкани во прекрасни тоалети креирани од светските топ дизјанери.

Настанот како овој кој се одржа во њујоршкиот музеј Metropolitan е повод за модно натпреварување меѓу најголемите светски ѕвезди – модели, актерки, креатори, пејачки – кои оваа година беа инспирирани од новата пролетна изложба во музејот на тема ’Модели како муза’.
 

Copyright © 2009 selotejp.com