-->

Три експлозии одекнаа во Солун

Три експлозии одекнаа денеска во Солун, јавија локални медиуми. Непознати лица поставиле рачно изработени експлозивни направи пред две продавници и под камион, паркиран во солунскиот кварт Тумба.

Од експлозиите е предизвикан пожар и нанесени се материјални штети врз продавниците и камионот. Нема повредени лица. Засега никој не ја презеде одговорноста за нападите.

 

Copyright © 2009 selotejp.com