-->

Алиша Дискон ќе постави нов Гинисов рекорд

Алиша Дискон викендов ќе се обиде да постави нов светски рекорд за најмногу пратечки танчери на жив настап.

Пејачката ќе биде придружувана од 250 луѓе додека го изведува нејзиниот нов сингл 'Let's Get Excited' за „Sky One's Guinness World Records Smashed!“

-Мојата музика се однесува на танцот, па ова изгледаше како одличен брак. Кога ги снимав спотовите за „Let's Get Excited“ и „The Boy Does Nothing“ имавме 60-70 танчери. Тогаш мислев дека тоа е многу. Од Гинис ми рекоа дека треба 250 лица да танцуваат на моја песна за да поставам нов рекорд, веднаш помислив дека тоа ќе биде неверојатен телевизиски момент. Кога луѓето ќе го видат тоа, ќе добијат наплив на енергија, потреба да танцуваат, нешто што е особено добро ако сакате да останете во форма.

Дискон неодамна откри дека на Мадона и пратила копија од нејзиниот музички спот, во кој има посебен трибјут за спотот „Vogue“.

 

Copyright © 2009 selotejp.com