-->

Десетте најсекси жени на светот

Во изборот на американскиот магазин FHM Меган Фокс повторно го зазема првото место во изборот на најсекси жени на светот. Зад неа следат Џесика Алба и Скарлет Јохансон.

За разлика од британскиот FHM, Меган Фокс во американскиот успеа да ја задржи минатогодишната титула за најсекси жена на светот. Тоа досега и успеа само на Џенифер Лопез која во 2001 и 2002 беше најсекси жена на светот.

Меган која на британската листа за најсекси жени се најде на второто место, во најновиот избор застана пред Џесика Алба и Скарлет Јохансон.

Погледнете ја целата листа во галеријата:

 

Copyright © 2009 selotejp.com