-->

Lancer EVO X vs. Focus RS

Новата сезона на Fifth Gear започна да се прикажува на британскиот Channel 5. За сите љубители на автомобили, ви презентираме еден од последните тестови направени на ова шоу: Lancer и Focus очи во очи.

Иако станува збор за два концептуално различни автомобили, со оглед на тоа дека Focus има преден погон, а Lancer Evo X располага со софистициран интегрален погон, дуелот на автомобилите не беше ништо помалку интересен.Ако ништо друго, занимавајте се со Fifth Gear, додека не дојде вистинската забава која се вика Top Gear и лудата екипа која го прави шоуто најинтересно во својот жанр: Ричард Хамонд, Џереми Кларксон, The Stig и Џејмс Меј. 13-тата сезона на Top Gear започнува да се прикажува на 21-ви јуни.

 

Copyright © 2009 selotejp.com