-->

Oбама со повеќе стил од Бред Пит

Американскиот претседател Барак Обама ги победи вообиачените машки модни икони во новиот избор за мажи со најмногу стил во кој учествуваа повеќе од три илјади припадници на посилниот пол на порталот OnePoll.com.

Барак ја импресионира јавноста со елегантните одела во официјалните прилики и лежерниот, спортски стил во приватниот живот. На второто место се наоѓа актерската суперѕвезда Бред Пит кој најчесто е беспрекорен во моделите на Tom Ford.

Третопласиран е „модно-освестениот“ Дејвид Бекам кој поради своите стилски полни погодоци (и промашувања, додуша) стана еден од најфотографираните луѓе во светот, а од неодамна се најде на билбордите ширум светот во најновата кампања на Emporio Armani.

„Барак Обама има многу стил што сигурно допринесува кон неговата популарност. Светските лидери и политичари не се познати по стилот на облекување, па Обама е вистинско освежување бидејќи се чини дека навистина внимателно се грижи за неговиот изглед“, изјави Џонатан Хејлбро, директор на британската компанија Thomas Pink која прозведува кошули - и нарачува вакви анкети :)

Четвртото место е резервирано за последниот 007 Даниел Крег, а најдобрата петорка ја заокружува Ал Пачино.

 

Copyright © 2009 selotejp.com