-->

Диего: Не очекував ваков прием во Јувентус

Бразилецот Диего кој ова лето го засили Јувентус за шпанските медиуми изјави дека кога потпишувал воопшто нема претстава дека ќе му биде вака убаво во ова окурување.

“Кога и дефинитивно дознав дека ќе играм за Јувентус немав ни приближни очекувања какви што сега ги доживеав во Торино. Едноставно воодушевен сум што преминав во вака голем клуб. Огрома чест е за мене да бидам дел од овој клуб, град, се. Вистинско уживање.“

“Многу ми е мило што ова лето дојде и мојот сонародник Фелипе Мело. Со него во тимот сум уште посмирен, но мислам дека клубот ќе профитира доста од овие два ангажмана.“

Диего не испушти да го искоментира и Алекс Дел Пјеро. “Тој е вистинско уживање. Таков велемајстор е добивка за секој натпревар, тренинг...“ - заврши Диего кој на вториот натпревар во дербито со Рома беше стрелец на два гола и најзаслужен за победата.                                                                                              [ 08-09-2009 ]

Видео

.
 

Copyright © 2009 selotejp.com